Haber Detayı
12 Ekim 2021 - Salı 22:41 Bu haber 242 kez okundu
 
L’ETOİLE’DE BULUŞTULAR
Cemiyet hayatının ünlü isimleri, yeni açılan ve İstanbul yeme içme kültürüne sofistike bir deneyim kazandıran L’etoile Restaurant’da buluştular. Davete Özlem Avcıoğlu, Suzan Toplusoy, Işın Görmüş, Nazlı Kurbanzade Sunal, Berrin Ak, Meltem Kazaz, Aslı Kuseyrioğlu, İpek Develi, Sema Demiral, Melis Ağazat, Melda Narmanlı gibi isimler katıldı.
YAŞAM Haberi
L’ETOİLE’DE BULUŞTULAR

Doğunun mistik altın kumlarından gelen, dünyanın dört bir yanındaki farklı kültürlerin mutfaklarından bir dizi egzotik lezzeti tek bir yerde birleştiren L’etoile Restaurant, şık dekorasyonu ile ilgi çekiyor ve dünyaca ünlü yemekleri bir araya getiriyor. Dünyanın her bahçesinden en güzel gülleri toplayıp izleyene göz kamaştıran bir buket sunmak gibi, L’etoile Restaurant, yemekte sürükleyici bir deneyim yaşamak isteyenlere bu lezzetleri sunuyor.

Fransızca'da yıldız anlamına gelen L'etolie, Doğunun Batı ile buluştuğu, Dünyanın Arzuladığı Şehir İstanbul'un kalbinde çok kültürlü bir mutfağa sahip yerlerden biri olarak tasarlandı. İlk şubesini Metropol İstanbul AVM’de açan L'etoile Restaurant, yeni bir konsept yaratmanın yolunu açan çok temel bir fikir üzerine kuruldu; sadece uluslararası ve yöresel mutfakları ve onların imza yemeklerini birleştirerek misafirlerine tek bir yerde bu lezzetleri tatma olanağı sunuyor.

Sofistike Fransız mutfağının seçili lezzetleri, zengin Hint baharat ve çeşni mutfağından örnekler, Amerikan usulü kahvaltı, İtalyan mutfağının nefis makarna ve pizzaları ve dünyanın dört bir yanındaki seçkin mutfaklardan yıldız lezzetler, L’etoile Restaurant’ta yerel ve uluslararası damak tadına uygun, işinin ehli şefler tarafıdan hazırlanıyor.

Mutfağında dondurulmuş ya da ön pişirilmiş hiçbir ürüne yer vermeyen L’etoile, tüm yemeklerini yerinde ve taze olarak hazırlıyor. L’etoile menüsü özgün Amerikan tarzı Egg Benedict ve yumurtanın son derece yaratıcı ve lezzetli yorumlarını içeren kahvaltı seçenekleri ile başlıyor. Ana yemeklerde Deniz Ürünleri Çorbası, özel ithal peynirlerle alışılmışın dışında bir formda hazırlanan ve çok sevilen pizzalar, 250 g. bonfile ile hazırlanan Grilled Beef Tenderloin, Norveç somonundan Izgara Somon, hindistan cevizi ve bademle hazırlanan Crispy Butternut Salad, Amerikan usulü California Salad mutlaka denemeniz gereken lezzetler. Tatlılarda ise Signature ve Zafron gibi sofistike lezzetlerle L’etoile, İstanbul yeme içme kültürüne yüksek standartları ile katılıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: L’ETOİLE’DE, BULUŞTULAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı