Haber Detayı
27 Kasım 2021 - Cumartesi 00:14 Bu haber 158 kez okundu
 
KARDİO FOLK, ZUMBA VE SİRTAKİ YAPTILAR
İSTANBUL-Maltepe Belediye’sine bağlı Altın Yıllar Sosyal Yaşam Evi’nde düzenlenen “kışa merhaba” etkinliğinde Maltepeliler bol bol dans etti, spor yaptı. 7’den 77’ye genci, yaşlısı herkesin eşlik ettiği etkinlikte zumba ve kardio folk yapıldı, sirtaki oynandı, sağlıklı yaşam üzerine tavsiyeler verildi.
YAŞAM Haberi
KARDİO FOLK, ZUMBA  VE SİRTAKİ YAPTILAR

Maltepe renkli ve eğlence dolu bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Maltepe Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyet gösteren Altın Yıllar Sosyal Yaşam Evi’nde yaklaşık 300 kişinin katıldığı etkinlikte, çok hareketli ve eğlenceli aktivitelerle kışa ve yeni yıla merhaba denildi. Yaşam evinin bahçesinde düzenlenen eğlence, FasaFisa Dans ve Müzik Okulu tarafından uygulamalı verilen sirtaki dansıyla başladı. Sirtaki oynayarak hünerlerini sergileyen Maltepeliler oldukça keyiflenirken, profesyonel dans eğitmeni Murat Ergin hareketli parçalarla tüm katılımcıları coşturdu. Genci yaşlısı onlarca kişinin katıldığı etkinlikte Uzman Kardiyolog Prof. Dr. Osman Akdemir tarafından sağlıklı yaşamla ilgili bilgilendirmeler yapıldı.

OKEY, SATRANÇ VE TAVLA TURNUVALARI DA YAPILDI

Okey, satranç ve tavla turnuvalarının da düzenlendiği program kapsamında mutfakta sağlıklı yiyecekler üzerine diyetisyen Hilal Akbaş Yıldırım tarafından hem bilgilendirici, hem de uygulamalı eğitim verildi. Zumba eğitmeni Gülşah Aykaç tarafından katılımcılara zumba dans hareketleri öğretilirken, şenlik havasında geçen etkinlik, Ercan Konak’ın gitar dinletisiyle nostaljik şarkılar eşliğinde geçmişe yolculuk yapıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KARDİO, FOLK,, ZUMBA, , VE, SİRTAKİ, YAPTILAR, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı