Haber Detayı
22 Aralık 2021 - Çarşamba 22:24 Bu haber 523 kez okundu
 
AKŞAM SOFRAYA NE KOYACAĞIMI DÜŞÜNMÜYORUM
Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde 2020 de başlayan Covid-19 salgınında derin yaralar aldı.İşyerini kapatan, günlük yevmiyesini kaybeden, işini kaybedenler. Temel ihtiyaçları eş-dost desteği ile karşılayan, yoksullukla mücadele eden, üstüne üstlük bir de varsa hastalıkla mücadele edenler için 2020-2021 hiç kolay biryıl olmadı.
GÜNDEM Haberi
AKŞAM SOFRAYA NE KOYACAĞIMI DÜŞÜNMÜYORUM

LÖSEV, her açıdan çok zor geçen bu süreçte pandeminin ilk gününden beri vakfa kayıtlı kanser hasta ve ailelerine her zamankinden çok destekler sunmak için sahada var gücüyle, en ön safta canla başla koşturuyor. Kuru gıdadan mobilyaya, hijyen malzemesinden eğitim-bilgisayar desteğine ve en önemlisi de düzenli et ve et ürünleri desteği ile binlerce hasta ve ailesinin yanında yer aldı.

LÖSEV Kurban Bayramında yapılan vekâleten kurban bağışları sayesinde 81 ilde, yıl boyunca hastalara ve onların ihtiyaç sahibi ailelerine et ve et ürünleri desteğini ara vermeden sürdürüyor. Özelikle sağlıklı beslenme zincirinin en önemli halkalarından biri olan protein, lösemi-kanser tedavilerinde hayati önem taşıyor. Araştırmalar kansere yönelik iyileşmeyi sağlayacak fonksiyonların pek çoğu için proteinin önemini ortaya koyuyor. Öte yandan yetersiz protein alımı; hastalığın iyileşmesini yavaşlatıyor ve enfeksiyonlara karşı vücut direncini azalıyor. Bu yüzden kanser tedavisi gören hastaların, sağlıklı insanlardan yüzde 50 daha fazla protein ihtiyacı olduğu biliniyor.

LÖSEV ET DESTEĞİNE İSTANBUL ATAŞEHİRDAĞITIMIYLA DEVAM EDİYOR

LÖSEV Et desteğinden her yıl on binlerce hasta ve ailesi faydalanıyor. Hastalar vakumlu ambalajlarda taze et olarak yada LÖSEVEt Kart ile büyük marketlerden, hijyenik koşullarda, kaliteli et ve et ürünlerine ulaşıyor. LÖSEV 2021 Kurban Bayramı’na kadar 81 ilde yaptığı dağıtımları aralıksız sürdürüyor. Bugün LÖSEV İstanbul Ataşehir Ofisinde yapılan Et ve et ürünleri dağıtımında LÖSEV ‘ekayıtlı hasta ve ailelerine et ve et ürünleri sunuldu. Hasta ve aileleri “LÖSEVyanamızdayken bu pandemide ne yoksulluk ne de hastalık belimizi bükemedi. Sofraya ne koyacağım diye hiç düşünmedim. LÖSEV ’e bağış yapan hayırseverlere biz de hayır dualarımızı sunuyoruz, Allah bağışlarını kabul etsin, Allah razı olsun” dediler.

Hem Çocuk, Hem Yetişkin Tüm Kanser Hastaları Faydalanabiliyor

LÖSEV ’e kayıtlı hasta ailelerinyüzde 87’si asgari ücret ve altında gelire sahip, kırmızı et almakta zorlanan aileler. Kanser hastası yetişkinlerde de ekonomik yoksunluğun çok kritik seviyede olduğunu tespit eden LÖSEV, Kurban Bayramı döneminde aldığı vekâleten kurban bağışları ve yıl içinde yapılan adak bağışlarını hem çocuk hem yetişkin tüm kayıtlı hastalarına ulaştırmaya kararlı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AKŞAM, SOFRAYA, NE, KOYACAĞIMI, DÜŞÜNMÜYORUM,
Yorumlar
Haber Yazılımı